Pozostałe,  Samochody

Zbliża się wakacyjny okres, a Ty nie masz pojęcia gdzie dokładnie w tym roku pojechać na wakacje?

Nadchodzi okres letni, a Ty nie masz zielonego pojęcia gdzie dokładnie w tym roku polecieć na wakacje? Uwielbiasz morze, a nasze morze bałtyckie Ci się już trochę znudziło? Bardzo tęsknisz za niesamowitymi krajobrazami? A może chcesz szaleć w morzu z cudownymi widokami na góry? Pragniesz poznać inną kulturę i obyczaje? Właśnie mamy dla Ciebie świetną propozycję na wakacje- Chorwacja.

Chorwacja położona jest na granicy środkowej Europy a także Europy Południowej, położona nad morzem Adriatyckim, pozwalająca na wymarzony odpoczynek na upragnionych a także od dawna wyczekiwanych wakacjach.

Słoneczne plaże, krystalicznie czysta woda, bardzo wysoka temperatura powietrza, brak grubych bluz, swetrów w swoich walizkach- to o tym każdy marzy podczas okresu wakacyjnego. Nieważne czy zdecydujesz się na Szybernik, Dubrownik bądź cudowny Zagrzeb- wszystkie turystyczne miasta posiadają coś wspaniałego do zaoferowania! Co interesujące, śląskie województwo z tym wspaniałym krajem dzieli tylko około dziewięćset kilometrów, zatem warto jest się wybrać samochodem do Chorwacji – dojazd zajmie odrobinę więcej aniżeli dojazd nad Bałtyk (z woj. śląskiego).

Zależnie od wyboru trasy możesz po drodze zobaczyć: Czechy, Austrię, Słowenię lub Słowację a dodatkowo Węgry i jednocześnie wzbogacić własne zasoby kulturowe. Wypoczywając zatem na wakacjach, z superowym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc.

Jednakże, jeśli postawisz na dojazd pojazdem do malowniczej Chorwacji trzeba przyswoić kilka wskazówek, które mogą być przydatne.

Pamiętaj o winietach! Bez względu czy będziesz przejeżdżał przez Czechy, Austrię, Słowenię czy też poprzez Słowację a także Węgry- na każdej trasie absolutnie nie ominie Cię wykupienie potrzebnych winiet. Takie winietymożesz kupić na granicy, tanksztelach, a także w oddziałach PZM w Polsce (tu jednak będzie doliczona prowizja). Należy pamiętać, że płacąc na granicy zwykłą kartą płatniczą zostaną naliczone tak zwane kozty przewalutowania. Przy przejściu granicznym Słowenia-Chorwacja konieczne będzie okazanie paszportu albo dowodu osobistego- Chorwacja nie jest bowiem w strefie Shengen. Jeżeli planujesz wybrać się do miasta Dubrownik weź ze sobą paszport- konieczny będzie przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, paszport może uchronić Cię od nieprzyjemnych niespodzianek.

Koniecznie pamiętaj o dokładnym przeglądzie technicznym własnego auta, zdołasz uniknąć dzięki temu niepotrzebnych nerwów bądź wizyt u mechanika w czasie urlopu. Myślę, że dobrze jest też wykupić dodatkowe ubezpieczenie turystyczne- by nic Cię w długiej trasie nie zaskoczyło. Opcja dostania zastępczego pojazdu jest de facto kusząca! Miej na uwadze, że przede wszystkim podróż musi być bezpieczna- zarówna dla Ciebie, dla Twojej rodziny, przyjaciół. Przecież po to jedziemy na urlop, aby odpocząć, wyluzować się, spędzić miło czas, nieprawdaż? Jeśli jednak zabraknie Ci paliwa bez kłopotu zatankujesz na stacjach umieszczonych przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Wpis został napisany przez travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *