Pozostałe

Technologiczny rozwój, to spore dobrodziejsto

W informatycznym świecie duże znaczenie posiadają osobliwe nazwy. Dla początkującej osoby, to pewnie najbardziej niezrozumiała nomenklatura. Najczęściej jest to złączenie nie mających sensu słów z wyrazami zagranicznego pochodzenia oraz symbolami alfanumerycznymi. Skomputeryzowanie społeczeństwa uczyniło, że dziś posługujemy się nimi cały czas i świetnie nam z tym.

Technika poszła w ostatnich czasach do przodu i dziś m.in. z powodu zasług organizacji Kompix, potrafimy funkcjonować zręczniej i dużo szybciej niż jakiś czas temu, wdrożenia comarch wrocław gospodaruje wieloma przyrządami, jak chociażby Comarch ERP Altum. Oczywiście głosi to wielu osobom prawie to samo, co chińskie literki, czyli nic. Chociaż programiści bardzo dobrze rozumieją, o co chodzi. Nie należą do tej partii ludzkości, która z informatycznych pojęć rozumie tylko i wyłącznie Windows XP i Windows 10.

Postęp w informatyce przyniósł również bezmiar należytych skutków. Przede wszystkim pomógł okiełznać terroryzm (lecz niestety doprowadził także do rozwoju cyberterroryzmu), dał opcję rozwoju rozważań naukowych i o wiele pomniejszył papierkową robotę w wielu domenach społecznego życia, państwowego oraz indywidualnego. Doprowadził także do powstania społeczności wirtualnych, które funkcjonują na serwisach społecznościowych.

Wśród niebezpieczeństw, które ciągnie wraz z sobą dzisiejsza technologia, prócz przestępczości w sieci znajduje się też odosobnienie — szczególnie młodych — osób. Wywołuje to rozwody i różne rodzinne tragedie. Jednakże przy tak gigantycznym zastosowaniu informatyki, możemy orzec, że odniesiono sukces technologiczny na światową skalę. Komputery wspomagają ludzi spełnić swe pomysły, ale ludzie nie zawsze odpowiednio z nich korzystają.

Ostatnie osiągnięcia w tej branży związane są z humanitarnymi akcjami, jakie były przeprowadzane na calutkim świecie ze względu na klęski żywiołowe. Przy użyciu nawigatora GPS oraz szczególnego systemu odczytującego pogodę można było zrobić pomocowe akcje zanim jeszcze nastąpiła klęska. Również mapy do tych działań były stworzone dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu GIS, co znacznie przyspieszyło procedurę przygotowawczą.

Dostrzegamy więc, że nie ma potrzeby obarczać winą za niepożądane skutki informatycznego rozwoju ani partnera Comarch, ani firmy Microsoft, ani jakichś innych firm. Winę tę posiadają niektórzy użytkownicy, do tego nieliczni. Licencje wszelakich programów zawiadamiają, że obciążenie za złe stosowanie aplikacji, otrzymuje użytkownik.

Rozwój technologiczny, to wielkie dobrodziejstwo, lecz też wyzwanie dla użytkujących go ludzi. Powinno się pamiętać o pilnowaniu reguł etyki w necie oraz używając przeróżnych programów i szeroko rozumianych komputerowych sprzętów. Wirtualna rzeczywistość zobowiązuje do identycznego traktowania jak świat prawdziwy. Różnica jest jedynie taka, że w informatycznym świecie posiadamy wrażenie, iż przewodzą tutaj inne zasady. Jednak jest to tylko iluzja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *