Pozostałe

Płyty stropowe oparte są na dolnych stopkach stalowych dwuteowników

Obecnie na rynku nie brakuje różnorodnych surowców budowlanych, przez które budowlane prace prowadzone są sprawnie i szybko. Wśród wielu z nich wielką popularnością i powszechnym użytkowaniem wyróżniają się stropowe płyty wps.

Płyty te stanowią odmianę gęstożebrowych stropów, w których żebrami nośnymi są zwykle dwuteowe stalowe belki, jednak wypełnienie pełnią stworzone z betonu płyty wps. Płyty te to prefabrykowany element z betonu stworzony|są prefabrykowanym elementem z betonu wykonanym na podstawie kruszyw lekkich ze zbrojeniem stalowym.

Wykorzystanie tych produktów budowlanych jest uniwersalne. W głównej mierze płyty te są przeznaczone do wykonywania belkowo-płytowych stropów, gdzie działają jako części który wypełniają międzystalowe belki stropowe.

Sporo inwestorów stosuje ich w czasie remontowania oraz modernizowania rozmaitych pomieszczeń, w których niejednokrotnie zastępują istniejący strop drewniany.

Tego rodzaju płyty stropowe oparte są na stopkach dolnych stalowych dwuteowników. Po ułożeniu tego produktu na półkach dolnych belek, przestrzeń pomiędzy dwuteownikami wypełniana jest lekkim materiałem, często w formie ciepłochronnego keramzytu, na jaki to wylewana jest potem betonowa warstwa.

Podczas tworzenia stropów z owego typu płyt trzeba przestrzegać kilku podstawowych reguł:

– rozmieszczenie i numery belek stalowych stropu muszą być zawsze zgodne z planem

– przestrzenie między osiami stalowych belek, zależnie od numeracji belek oraz rodzajów WPS, muszą być niezwłocznie właściwe z zasadami,

– płyty musimy rozmieścić koniecznie jedna obok drugiej

– po rozmieszczeniu płyt styki znajdujące się między skrajnymi żebrami podłużnymi płyty trzeba wypełniać betonem, jednak styki pomiędzy płytą a środkiem belek, trochę rzadszą zaprawą cementową

– belki stropu należy zawsze obetonować tak, żeby usztywnić strop

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *