Pozostałe

Osoby wykonywające prace w Królestwie norweskim…

Osoby pracujące w Norwegii ze 100% pewnością zaciekawi rozliczenie podatku w Norwegii 2020. aby poprawnie wszystko rozliczyć powinniśmy to za dwutysięczny dziewiętnasty rok sprawić do 30 kwietnia obecnego roku.

Rozliczenie podatku w Królestwie norweskim

Jednak ciekawe rozwiązanie to przedłużenie tego terminu do końca 05.2020 dla ludzi osobistych. Wstępna wielkość podatku jest obliczana przez Urząd Skarbowy, Urząd ten powinien posiadać podstawowe informacje. Status pendler może dostać także obcokrajowiec w 2020 roku, a jest to prawie że najbardziej pozytywna a także korzystna zniżka podatkowa w Królestwie norweskim. Nie powiedzieliśmy nadal jak rozliczyć roczny podatek w Krainie fiordów oraz dodatkowo gdzie oblicz roczny podatek spółki w Królestwie norweskim do czego przeskoczymy za chwilę.

Dostanie karty podatkowej

1-szy etap to dostanie karty podatkowej właściwej dla okresu do kiedy trzeba rozliczyć podatek w Norwegii. Jeżeli nie zrobimy tego to Skarbowy Urząd zostanie zobowiązany przekazać chlebodawcy wiadomość, żeby odliczył 50% podatku od uzyskanego przychodu. Dzięki temu tak ważne jest abyśmy pamiętali to sprawić osobiście, bo jest to zwyczajnie w moim interesie. Początkowe rozliczenie podatkowe jest dostępne na platformie Alltinn na przełomie 03.2020 oraz kwietnia. W tym okresie czasu jest ono udostępniane przez Urząd Skarbowy, które z dużą dokładnością przestrzega regulacji ustawowych. Dokument ten będzie zawierał informacje zdobyte od pracodawców, banków oraz innych urzędów, jakie posiadają wpływ na wysokość podatków.

 

Zadaniem podatnika jest sprawdzenie prawidłowości tego dokumentu. Jeśli nie będziesz miał jakikolwiek zastrzeżeń to zostanie to rozumiane jako finalne oraz ostateczne rozliczenie podatkowe. Rezultaty potrafią być posłane pocztą na dany podatnika adres albo też udostępnione do ściągnięcia na stronie internetowej Altinn. Celowo były rozpowszechnione dwie metody. Pierwsza jest dla ludzi w podeszłym wieku lub nie używających na codzień z globalnej sieci. Pragną oni dawne pocztowe praktyki a dodatkowo dominuje tu chęć posiadania egzemplarza fizycznego. Druga grupa to ludzie hobbiści cyfrowego otoczenia, którzy nie czerpią codziennie z poczty. Aktualnie wszystko jest możliwość uzyskać z internetu i bywa to na pewno plus swoich czasów. Zgłoszenie wymogów do dokumentu wydane przez Urząd Skarbowy możemy zgłosić najpóźniej do 30.04.20r. Bywa to termin finalny na wnoszenie jeszcze jakichkolwiek poprawek dlatego za wszelką możliwość powinnaś dopilnować tego terminu. Powinno się wziąć pod uwagę na otwartą ulgę dla ludzi spoza kraju jaką jest pender – status. Oznacza to pracownika dojeżdżającego by ją zyskać jesteśmy zmuszeni wykazać, że jesteśmy legalnie zatrudnieni w Krainie fiordów i reniferów u legalnego pracodawcy na umowę o pracę. A po drugie musimy udokumentować regularnie przygody do ojczystego kraju innymi słowy Polski. Istnieją na 100% 2 sposoby tej podatkowej ulgi. Pierwsza to w momencie gdy dojeżdżającym jest członek rodziny, a 2 alternatywa jest dla osób samotnych, którzy nie powracają do rodziny wyłącznie do własnego drugiego lokalu mieszkalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *