Pozostałe

Notariusz – prawnik sporządzający akty prawne.

Notariusz – to inaczej prawnik sporządzający akty stosowania prawa. Oferuje w pewnym sensie pomoc w kwestiach prawnych. Człowiek pełniący tę funkcję często określany jest jako rejent, niekiedy jako sędzia. Wynika to z historii tej funkcji. Osoba ta jest upoważniona do owej funkcji przez Ministra Sprawiedliwości, dlatego że jest osobą zaufania publicznego. Praca notariusza jest regulowana ustawą ,prawo o notariacie”. Notariusz pod żadnym pozorem nie może dokonywać dokumentów notarialnych dotyczących między innymi jego bliskich, bo grozi mu za to utrata możliwości pełnienia swojego zawodu a ponadto kara pozbawienia wolności.

 

Notariusz dokonuje wielu czynności, sporządzając akty notarialne, przygotowuje dokumenty, wszelkiego typu poświadczenia, składa wpisy do ksiąg wieczystych, spisuje protokoły. Która kancelaria notarialna, którą najlepiej wybrać? Zielona Góra jest miastem w którym znaleźć możemy wielu ludzi, specjalizujących się w sprawach notarialnych, kogo więc powinniśmy wybrać? Dobrze podczas wyboru kierować się specjalizacją, w jakiej świetnie odnajduje się dany notariusz. Informacje na ten temat zasięgnąć możemy wyszukując nazwisko danego pracownika w wyszukiwarce internetowej, posiłkując się pomocą bliskich przyjaciół, lub kontaktując się telefonicznie z kancelarią do zielona góra kancelaria notarialna.

 

Istotne jest, żeby notariusz miał doświadczenie w sprawach zbliżonych do naszej przykładowo jeżeli kancelaria znakomicie zatroszczyła się o naszych znajomych, sporządzając akt notarialny ich domów i mieszkań, możemy być spokojny o nasze sprawy. Dobrymi wyborami kancelarii wydają się rozbudowane kancelarie, posiadające więcej notariuszy, którzy bardzo często specjalizują się w sprawach jednego rodzaju, wykonując polecone im zadania bardzo dokładnie. Zdarza się, że większe kancelarie, o lepszej opinii klientów, nie mają wyższych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *