Pozostałe

Niewielu Polaków wie, jak wielką sławą cieszą się ruchome wydmy.

Słowiński Park Narodowy leży w północnej Polsce nad Morzem Bałtyckim, a jego najbardziej znaną atrakcją bez wątpienia ruchome wydmy, niezwykłe zjawisko w przyrodzie. Niewielu mieszkańców Polski zdaje sobie sprawę, jak wielką sławą cieszą się te wydmy w gronie odwiedzających Polskę. I nic w tym zaskakującego – wydmy to niesamowita część przyrody. żeby zobaczyć to niespotykane zjawisko przyrody, należy dostać się tam na piechotę albo pojechać rowerem, jednak odległość do pokonania wynosi mniej więcej siedem kilometrów (jeśli zaparkujemy na parkingu w Rąbce).
Więc jeśli mamy małe dzieci, raczej nie porywajmy się na tak długi spacer. Ale na szczęście w sezonie mamy dodatkową opcję, jaka w szczególności u małych dzieci wywołuje zachwyt. Kiedy 1-wszy raz pojechałam z dobrymi przyjaciółmi do Łeby, jeden z moich kolegów od razu ogłosił: Wsiadamy w meleksy Łeba! Taką podjęliśmy decyzję. Jazda samochodem elektrycznym była super przygodą dla maluchów, jednak najwspanialsze atrakcje były na miejscu. Piękna przyroda, niesamowite wydmy piaskowe, aura prawie jak na pustyni. Wielka szkoda, że przemieszczania się wydm nie jesteśmy w stanie zaobserwować gołym okiem.
Niedaleko bardzo duża, praktycznie wyludniona plaża. Krajobraz rzeczywiście robi wrażenie. Co więcej niedaleko muzeum wyrzutni rakiet. Odkryliśmy też, że na miejsce istnieje możliwość dostać się również statkiem przez Łebsko, jednak tak samo jak w przypadku meleksów, przewozy są organizowane tylko w sezonie turystycznym. Ze stuprocentową pewnością będąc tu kolejny raz spróbujemy odbyć taki rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *