Pozostałe

Nie musimy wydawać pieniędzy na cały fizyczny serwer.

W czasach szybkiego rozwoju sieci chcemy coraz skuteczniejszych technologii, które umożliwią nam utrzymać strony www a także dane, jakie są na nich zamieszczone. Jednym ze sposobów, ażeby to osiągnąć, są najnowsze rozwiązania, jeżeli chodzi o hosting VPS.

 

Czym jest VPS? To wirtualne rozdzielenie fizycznego serwera tak, by każda powstała w tym procesie część była osobnym serwerem dla pojedynczego klienta. To rozwiązanie ma ogromne plusy, o jakich zaraz sobie opowiemy. Przede wszystkim tego typu hosting jest tańszy, bo wynajmujemy tylko i wyłącznie tyle powierzchni, ile nam potrzeba. Nie musimy wydawać pieniędzy na cały fizyczny serwer, z którego i tak w pełni nie skorzystamy. Przy tym całość jest umieszczone w sferze on-line, czyli nie musimy się o nic martwić. O zdecydowaną większość rzeczy połączonych z serwerem zatroszczy się https://komputerspa.pl/zastosowanie-serwera-nas/, która wyręczy nas w obowiązkach, jedyne, o co będziemy się przejmować my, to nasze dane i nic więcej. Nawet w przypadku bezpieczeństwa możemy spać spokojnie. Na takich serwerach systematycznie wykonuje się testy penetracyjne, jakie mają na celu skontrolować stan obrony sieci.

 

To niezmiernie efektywne testy, bo pozorują prawdziwy atak hakerski. W wyniku tego ciągle niwelowane są wszelkie szczeliny w systemie obrony, jakie mogłyby stanowić furtkę dla hakerów. Jak możemy zobaczyć, wynajem takiego serwera posiada wyjątkowo wiele plusów i co bardzo ważne – nie jest drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *