Pozostałe,  Zdrowie

Natomiast orteza DAFO to dynamiczny stabilizator stabilizujący stopę we pożądanym położeniu.

Nowoczesny ekwipunek ortopedyczny istotnie upraszcza działanie i egzystowanie ludziom którzy są niepełnosprawni. Używanie prawidłowo dobranych sprzętów ułatwia ruszanie się a także realizowanie codziennych czynności. Czym tak naprawdę są ortezy dla dzieci AFO? Jakie mają cechy charakterystyczne? Jaki to ekwipunek umożliwia przemieszczanie się oraz przyjemniejsze istnienie?

 

Ortezy to niezwykle przydane narzędzia przy użyciu których jest możliwa stabilizacja danych stawów, jak i zbyt duże eksploatowanie ich. Specjalnie utworzone urządzenia są dopasowane do konkretnych partii ciała osoby potrzebującej, jak również pozwalają nam na rozpoczęcie wykonywania sportu czy pozostałych aktywności. Każda z tych ortez ma indywidualne oznaczenia i dana jest do noszenia w określonych miejscach na ciele. Orteza AFO to towar wyprodukowany z myślą o schorzeniach, deformacjach i kontuzjach występujących w obrębie naszego stawu skokowego, podudzia a także stopy. Wyjątkowa konstrukcja wspomaga stawy po urazie podczas aktywności, jak również aktywizuje nasze mięśnie do właściwej pracy. Wśród popularnych ortez można wyróżnić typy: sztywne i ruchome.

 

Artykuły ruchome wykorzystuje się zarówno do przemieszczania się, jak również czynności sportowych. Przy użyciu budowy, jaka zawiera ruchomy przegub jest osiągalne realizowanie ruchu przywodzenia a także podeszwowego. Drugie z cech konstrukcji zapewnia nam stabilność a także nieruchomość, i jest podporą dla kończyn wiotkich, ich wyraźnych niestabilności czy niedowładów. Ortezę AFO wykorzystuje się w sytuacjach takich jak: – korekcja deformacji stopy – koślawość, – zabezpiecza stopy po przebytych operacjach, – zabezpiecza niestabilność stawu skokowego, itd. żeby ta orteza, jak najlepiej spełniała własną funkcję, powinna być regulowana z osobna. Budulec wytworzenia powinien być solidny, a jednocześnie komfortowy oraz wygodny w czasie użytkowania. Natomiast orteza DAFO to dynamiczny stabilizator utrzymujący stopę we prawidłowym miejscu. Wykorzystywana jest w schorzeniach stawu skokowego odnoszących się do wszelkich niestabilności a ponadto nieutrwalonych deformacji stopy.

 

Stabilizatory AFO oraz DAFO wyprodukowane są z wyjątkowo leciutkich tworzyw, z przystosowaną indywidualnie strukturą. Powszechnie wykorzystywanym produktem rehabilitacyjnym są też ortopedyczne gorsety. Urządzenia te zapobiegają rozprzestrzenianie się powstałych deformacji w naszym kręgosłupie. Utrzymuje strukturę krzywizn, jak i jakby zastępuje działanie podtrzymujące mięśni kręgosłupa. Dzięki użyciu gorsetu możliwe jest prawidłowe rozłożenie wszelkich sił działających na kręgi kręgosłupa, jak i wzmocnienie oraz stabilizacja łączeń między poszczególnymi kręgami. Tego typu gorsety zalecane są osobom, które to cierpią na: – boczne skrzywienie kręgosłupa – postępująca skoliozę, – nadmierną lordozę,- kifozę, Stabilizujący gorset winien być zbudowany z osobistym uwzględnieniem sporej ilości elementów takich jak: schorzenie, rozmiar, wzrost pacjenta czy postępowanie deformacji a także schorzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *