Pozostałe

Miasto stworzyło system wypożyczania sprzętu na minuty.

W czasach nowego budownictwa oraz coraz szybszego rozwoju miast, stawia się niezwykły nacisk na ekologię i ochronę przyrody. Coraz większa liczba osób w miastach generuje olbrzymie zapotrzebowanie na nowe mieszkania. Miejska architektura usiłuje sprostać potrzebom przybywających mieszkańców i próbuje rozstawiać bloki tak, żeby nie zaburzały przepływu powietrza, a dodatkowo dostarczały dużo zielonej przestrzeni dla ludności miasta. A dodatkowo, coraz częściej będziemy mogli spotkać się z wielką potrzebą ludzi, jaką jest zadbanie o czystość w mieście i ekologię. To nastawienie powoduje, że architekci są zmuszeni zadbać o wielką sumę na odpady segregowane, koszów na nieczystości po pupilach, a ponadto przede wszystkim wielką liczbę ścieżek rowerowych i dróg dla pieszych. Zatłoczenie w ośrodkach miejskich powoduje podwyższoną ilość aut na miejskich drogach, a to skutkuje pojawiającymi się zakorkowanymi drogami w dowolnej części miasta.

Coraz większa ilość osób, stara się zaoszczędzić czas a także stosuje inne sposoby przemieszczania się aniżeli własny samochód. W dużej liczbie przypadków są to autobusy oraz tramwaje, jednak coraz to częstszą opcją są rowery a dodatkowo elektryczne hulajnogi. Jak w wypadku tych drugich, nie jest problemem złożenie jej a także zapakowanie w futerał i przenoszenie ze sobą, tak w sytuacji roweru, nie nie jest to łatwe. Nie mamy, ażeby nasz rower złożyć i zabierać go z sobą na uczelnię czy do pracy, ze względu na to szafa strażacka są coraz bardziej pożądane na planie każdego rozwijającego się miasta. Muszą mieć się przy każdym większym obiekcie w mieście, oraz dodatkowo powinny mieć odpowiednią liczbę miejsc. Coraz to częściej możemy spotkać duże parkingi rowerowe, jakie wyposażone są w dach, a dodatkowo posiadają dobre zabezpieczenia przed kradzieżą. Jednakże, mimo zwiększającej się ilości takich miejsc, ciągle będziemy mogli zetknąć się z opinią, że cały czas ich brakuje, bądź już postawione są źle projektowane. Są małe oraz znajdują się w niedogodnych miejscach, przez co wyznaczony teren zajmowany jest przez motory, a także pojazdy samochodowe.
To powoduje, iż właściciel roweru nie może skorzystać z wyznaczonego dla siebie miejsca a także musi poszukiwać alternatywy przy słupkach i barierkach. Dlatego tak ważne jest, ażeby na planie ośrodka miejskiego znaleźć dobrze usytuowane miejsca dla rowerzystów, jak i właściwie je zaprojektować bez szkody dla innych. Miasto zadbało także o osoby, które nie posiadają prywatnych środków do przemieszczania się i wymyśliło system , w którym wypożyczamy sprzęty na minuty. Taki system działa w każdym większym mieście, ma dużą ilość sprzętów oraz parkingów, gdzie możemy po upłynięciu czasu zwrócić rower. Takie miejsca w dużej liczbie przypadków są zlokalizowane przy przystankach lub większych skupiskach ludzi jak centrum handlowe czy rynek. Ta inicjatywa, wspiera osoby, które chcą być ekologiczne, szybko przemieszczać się po mieście, ale nie mają możliwości na posiadanie swojego sprzętu. W dynamicznie rozwijających się miastach tego typu rozwiązania będą niezbędne na każdej ulicy i przy każdym budynku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *