Pozostałe,  Zdrowie

Kolostomia z dofinansowaniem z NFZ to bardzo często wybierany wariant.

Stomia to pojęcie z dziedziny medycyny czasem określane także sztucznym odbytem. To połączenie światła przewodu pokarmowego ze skórą. Stomia refundacja Stomia tworzona jest w konkretnym celu. Jej zadanie polega na dostarczeniu wszelkich substancji odżywczych do światła przewodu pokarmowego. Stomia jest też wykorzystywana jako forma innej drogi dla oprowadzania ludzkiego kału. Stomia refundacja dzieli się na kilka typów.

 

Kolostomia z dofinansowaniem z NFZ to bardzo często wybierana opcja. To rodzaj stomii na jelicie grubym. Ma ona miejsce po usunięciu pacjentowi fragmentu j. grubego. Pozostała część jelita grubego wyprowadzana jest na zewnętrzną powierzchnię brzucha, następnie jest przyszywana do skóry pacjenta. W taki właśnie sposób tworzy się “odbyt brzuszny”, czyli właśnie stomia. Kolostomia przeprowadzana jest w konkretnych przypadkach. W bardzo wielu przypadkach zabieg ten jest wykonywany w przypadku wystąpienia nowotworów jelita grubego, czy także poważniejszych ran brzucha. Niedrożność jelit też jest nierzadko główną przyczyną kolostomii. Urostomia, jak jej nazwa nam podpowiada to rodzaj stomii w obrębie układu moczowego.

 

Gwarantuje swobodny odpływ moczu w bardzo poważnych chorobach. Urostomia stosowana jest głównie w przypadku zdiagnozowania wszelkich nowotworów układu moczowego, które uniemożliwiają naturalne oddawanie moczu. W przypadku stomii układu moczowego, oddawany mocz trafia do worki stomijne refundacja , które posiadają kraniki do opróżniania. Refundacja urostomia jest znacznie ograniczona. NFZ na swojej oficjalnej stronie www opisuje zasady wyposażenia w sprzęt stomijny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *