Aranżacja

Kawa do włosów

W dzisiejszych czasach, niezwykle sporą uwagę poświęcamy wizerunkowi. Wszystkim zależy na tym żeby odpowiednio wyglądać, bowiem przez to dobrze czują się w własnym ciele, są bardziej otwarci a również mają spore uznanie u płci przeciwnej. By zjawiskowo wyglądać codziennie, należy stosowną uwagę przeznaczyć regularnej pielęgnacji i higienie. Ku pocieszeniu w drogeriach możemy zakupić kremy różnego rodzaju, do ciała, włosów, twarzy, paznokci.

Natomiast pragnąc ładnie wyglądać, musimy w drogerii dużo zapłacić, bo pomimo, że zazwyczaj kremy drogie nie są, to trzeba ich kupować takie ilości, że może to mocno obciążyć domowy budżet.

Domowa pielęgnacja
A więc ciekawym wyjściem są domowej roboty preparaty, które każdy może sobie sam w domu stworzyć. Niezwykle popularny staje się peeling kawowy do włosów, do jakiego starczy zwykła kawa mielona, trochę mydła w płynie, ewentualnie cynamon. Tego typu papka ma niezwykłe cechy złuszczające, kawa do włosów kładziona w prawidłowy sposób, pozwoli zregenerować skórę głowy. Maseczka z kawy na włosy rewelacyjnie czyści, pielęgnuje skórę głowy spowoduje, iż włosy będą gęściej i sprawniej się rozwijały i będą znacznie zdrowsze. Taka maseczka jest bardzo przystępna oraz nietrudna w przygotowywaniu, możemy ją zrobić w parę min.

Funkcje pielęgnacyjne kawy, są znane od dawna. Już nasi przodkowie używali kawę do regularnej pielęgnacji. Kawa nakładana na skórę głowy, polepsza również krążenie, a przy okazji można sobie wykonać relaksujący masaż skóry głowy. Taką maseczkę starczy spłukać ciepłą wodą i wyczyścić głowę normalnym szamponem.

Czytaj dalej: płukanka do włosów z kawy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *