Dom i rodzina,  Pozostałe

Co powinniśmy zrobić z starymi meblami?

Remont mieszkania zawsze powiązany jest z ogromną ilością śmieci. Odpady budowlane w formie gruzu, opakowań po różnych materiałach, czy także niepotrzebne meble to tylko część śmieci, za jakie odpowiedzialny jest właściciel lokalu mieszkalnego. A więc jeszcze przed zaczęciem remontu warto zastanowić się co trzeba z nimi zrobić.

Jak prawidłowo wywieźć wszelkiego typu odpady po remoncie?

Najprostszym oraz skutecznym wyjściem jest kontener na gruz. Przedsiębiorstwa które zajmują się wywózką a także utylizacją śmieci z remontów proponują kontenery na gruz, które pozostawione koło domu służą jako miejsce gromadzenia odpadów budowlanych.

Po wypełnieniu pożyczony kontener na gruz wraz z zawartością zabierany jest poprzez firmę wywozową. To wyśmienite rozwiązanie dla wszystkich osób, które nie mają jakichkolwiek możliwości zorganizowania transportu odpadów z domu samemu.

Co zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Prócz odpadów budowlanych wiele osób wykonujących remonty zamierza wyrzucić niepotrzebne meble. W tym wypadku właściciel posiada prawo wystawienia odpadów na zewnątrz lokalu, ale wyłącznie w dniu odbioru tak zwanych przedmiotów wielkogabarytowych poprzez firmę komunalną. W przeciwnym razie niezbędne jest zorganizowanie transportu bez użytecznych mebli we własnym zakresie. W przypadku mebli posiadacz może także samodzielnie dostarczyć odpady do siedziby MPGK albo wypożyczyć specjalny kontener na meble. W takim przypadku dostawca kontenera zajmie się jego wywozem.

Wysokie kary za nielegalny wywóz odpadów

Zarówno bez użyteczne meble, jak i wszelkie odpady budowlane obowiązkowo muszą być zbierane oraz utylizowane w określonych miejscach. Za zostawienie odpadów na terenach leśnych, czy także na nielegalnym składowisku grozi wysoka grzywna.

Więcej: https://wejherowski24.pl/20201210368609/jak-wykorzystac-przestrzen-na-strychu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *