Aranżacja

Ci, u których stwierdzono wady zgryzu powinni udać się na konsultację do ortodonty.

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób posiada różne problemy związane z uzębieniem. Niektóre osoby martwią się tylko krzywo wyrośniętymi zębami, natomiast inni przy tym mają poważne wady zgryzu. Niestety pomimo ogromnych różnic, oba te przypadki powinny być przez nas traktowane poważnie. Zawodem, który para się tego typu problemami, jest ortodoncja.

Ci, u których stwierdzono wady zgryzu powinni udać się na konsultację do stomatologa-ortodonty, który na podstawie obejrzanego uzębienia i zdjęć kwalifikuje, bądź nie danego pacjenta do zamocowania aparaty stałe chorzów. Niektórym osobom, szczególnie dzieciom starcza założenie aparatu ruchomego. Wówczas wady są naprawdę małe. Jednak leczenie ruchomym aparatem jest także wprowadzeniem do dalszego leczenia. Ludzie, u których stwierdzono większą wadę zgryzu, są zakwalifikowane do aparatu stałego. Na rynku dostępnych jest wiele możliwości – od zwyczajnych aparatów metalowych aż po samoligaturujące. Również dla bardziej wymagających pacjentów są do kupienia aparaty stałe, jakie są całkowicie niewidoczne, ponieważ zrobione są pod kolor naszych zębów. Niestety usługa założenia stałego aparatu wiąże się z niemałym wydatkiem.

Cena jednego łuku to ok. tysiąc pięćset zł w przypadku zwykłego aparatu stałego. Ponadto dochodzą ceny wizyt, leczenia, wykonywania zdjęć i tak dalej. Jednakże sądzę, iż gra jest warta świeczki, ponieważ pozbycie się wady uzębienia możebardzo pozytywnie oddziaływać na nasze życie i na nasze samopoczucie. Na pewno staniemy się bardziej pewni swoich sił.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *